středa 14. května 2014

Animefest 2014


Třikrát jsem si říkala "příští rok určitě pojedu na Animefest". Dvakrát jsem nejela proto, že jsem se děsila jet až do Brna, neměla bych u koho přespat a s tím, kolik peněz stojí cesta, jsem nechtěla platit ještě za kolej.Když už jsem se odhodlala, že určitě pojedu, přišly maturity, Animefest byl tedy opět odložen.
Jelikož okolnosti byly letos více než příznivé (až tedy na úterní zkoušku, na kterou jsem se v průběhu pokoušela učit), rozhodla jsem se konečně Animefest navštívit.


Popisovat celý Animefest je zbytečné, jednak se najde stovky lepších článků, jednak se mi nechce moc vymýšlet, co jsem kdy dělala. Shrnu to tedy v pár bodech:
  • Svoje fotky nemám. Našla jsem jednu, kde jsem se tvářila tak strašně, že jsem měla chuť začít nosit roušku a už nikdy ji nesundat
  • Díky zmatkům s odjezdem v kombinaci s mojí šikovností jsem doma zapomněla inkartu a halenku, kterou jsem měla předat jedné slečně. V Brně jsem si pak uvědomila, že si mé krásné paraplíčko vesele jede v zavazadlovém prostoru až někam do Vídně. To zčásti způsobilo mou špatnou náladu a pokud to někoho zasáhlo, ať už ošklivým slovem nebo propalujícím pohledem, velmi se omlouvám. ^^´
  • Všechno je veliké. A  vypadá tak nějak víc... profesionálně. Nevím, jestli je to těmi prostory, nebo tím, že je to můj první Animefest (a tím pádem má v sobě něco kouzelného), ale já byla naprosto unesená.  
  • Díky tomu, že jsme špatně vyčetly čas z programu, jsme se dostaly na Q & A panel se Zombiesmile. Byla naprosto úžasná, milá, sympatická a vzbudila ve mě touhu zase aktivněji kreslit (uvidíme, jak dlouho mi to vydrží). A protože nemám žádné fotky, alespoň sem vystavím jednu z jejích nádherných děl.   • Fronty. Nekonečné fronty. Víc není potřeba dodávat. Čekání na cosplay soutěž jsme rovnou vzdaly. 
  • Fronta na Nagat, o které už se píší legendy. Někdo se mi snažil prorvat loket skrz žaludek a nemohla jsem dýchat, ale stálo to za to. 
  • Učit se dá i ve frontě na jednotlivé přednášky. Trochu. Jen nevím, jestli jsem tu zkoušku opravdu dala~
  • Druhý Q&A panel byl s Miyuli, který jsme stihly celý :3 Její arty jsou nádherné a je mi moc líto, že jsem neměla dost peněz na to, abych si od ní koupila nějaký plakátV pondělí jsem měla festovní kocovinu, což se u mě projevuje únavou, naprostou nechutí dělat něco jiného než koukat na seriály, kreslit si nebo projíždět tumblr. A šílenou bolestí hlavy. Přitom jsem spala asi tolik jako tři průměrní návštěvníci conů dohromady. 

Od Vrány a Anko jsem si koupila dvě krásné sukně :3


A zde jsou moje a Yukiiny šaty, které nám konečně dorazily. Jsou neskutečně zmačkané a skutečně nevím, kdy je ve zkouškovém stihnu vyžehlit, ale snad se mi podaří to udělat co nejdřív~